دوشنبه ٠٤ تير ١٣٩٧
گام اول سلامت ،همین که ما یاد بگیریم خودمان از خودمان مراقبت کنیم
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 40440
 بازدید امروز : 167
 کل بازدید : 178136
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
اوقات شرعی
اخبار > 104 سنگ از کیسه صفرای بیمار چایپاره ای خارج شد.


  چاپ        ارسال به دوست

104 سنگ از کیسه صفرای بیمار چایپاره ای خارج شد.

104 سنگ از کیسه صفرای بیمار چایپاره ای خارج شد.

 

به گزارش بابائی مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان چایپاره:

104 سنگ از کیسه صفرای بیمار چایپاره ای خارج شد.

این خانم بیمار 53 ساله با شکایت درد در ناحیه راست شکم و پشت به بیمارستان امام خمینی (ره) مراجعه کرد که بعد از تشخیص وجود سنگ در کیسه صفرا تحت عمل جراحی قرار گرفت و 104 سنگ با اندازه های متوسط 4 تا 5 میلی متر از کیسه صفرای وی خارج شد.

دکتر حسین شیری پزشک جراح این بیمار در مصاحبه ای با روابط عمومی این شبکه با تأکید بر اینکه مصرف غذاهای پرچرب و کم تحرکی احتمال ایجاد سنگ صفرا را افزایش می دهد افزود وقتی کلسترول موجود در صفرا افزایش می یابد، رسوب کلسترول را به همراه دارد که به تدریج با انباشته شدن این رسوبات بر روی هم سنگ صفرا ایجاد می شود و با متراکم شدن این سنگ ها، سنگ های درشت تر ایجاد می شود که از اندازه یک شن ریزه تا یک گردو به لحاظ اندازه متفاوت است.

دکتر شیری خاطرنشان کرد کیسه صفرا یک عضو گلابی شکل است که در سمت راست و بالای شکم زیر لوب راست کبد قرار دارد که درد در این ناحیه به سمت شانه راست و پشت از علایم و عوارض ناشی از سنگ کیسه صفرا است.

پزشک متخصص جراحی بیمارستان امام خمینی (ره) چایپاره مصرف متعادل چربی، مصرف روزانه روغن زیتون، مصرف متعادل مواد غذایی حاوی لستین مانند تخم مرغ و شیر، مصرف مایعات و مواد غذایی حاوی فیبر را از عوامل کاهش علایم در بیماران دچار سنگ صفرا عنوان کرد.


٠٩:٤٥ - 1395/10/07    /    شماره : ١٢٢٧٨    /    تعداد نمایش : ١٦٠خروج