پنج شنبه ٠٦ ارديبهشت ١٣٩٧
گام اول سلامت ،همین که ما یاد بگیریم خودمان از خودمان مراقبت کنیم
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 39344
 بازدید امروز : 44
 کل بازدید : 171981
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
اوقات شرعی
اخبار > هوشمندسازی زنجیره سرمای مرکز جامع سلامت در چایپاره


  چاپ        ارسال به دوست

هوشمندسازی زنجیره سرمای مرکز جامع سلامت در چایپاره

هوشمندسازی زنجیره سرمای مرکز جامع سلامت در چایپاره

هوشمندسازی زنجیره سرمای مرکز جامع سلامت در چایپاره

به گزارش بابائی مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان چایپاره:

مسئول مبارزه با بیماریهای شبکه بهداشت و درمان چایپاره از هوشمندسازی یخچالها و زنجیره سرمای مرکز جامع سلامت شهرستان خبر داد.

آقای فرجی در این خصوص گفت دستگاههای هوشمند یخچالها، وسیله ای هستند که به راحتی کلیه تغییرات دمای یخچال و اطلاعاتی مثل خرابی و قطع برق را در قالب پیامک به تلفن همراه یا کامپیوتر فرد مسئول و مراقب ارسال می­کند. وی ضریب اطمینان بالا و اطلاع یابی در اسرع وقت از تغییرات یخچالها را از مزایای اصلی این دستگاهها نام برد.

وی گفت در راستای برنامه گسترش ایمن سازی و با حمایت­های دانشگاه علوم پزشکی استان توانستیم این دستگاهها را در اسفندماه سالجاری خریداری و در چهار مرکز جامع سلامت شهری و روستایی شهرستان راه اندازی کنیم.

مسئول مبارزه با بیماریهای شبکه بهداشت و درمان چایپاره، کمبود نیروی انسانی جهت کنترل زنجیره سرما در ساعات غیراداری و کمبود بودجه جهت خریداری دستگاههای هوشمند برای خانه های بهداشت در روستاها را از چالش های برنامه زنجیره سرما در واحد مبارزه با بیماریها عنوان کرد.

واکسن ها نسبت به حرارت و یخ زدگی حساس هستند بنابراین ضروریست در دمای مناسب نگهداری شود. این مواد بیولوژیک در صورتی که فاسد شوند می توانند منجر به عوارض ناخواسته انسانی گردند.

 

به مجموعه تجهيزات و امكاناتي كه موجب مي شود دماي واكسن از زمان توليد تا زمان مصرف حفظ شود و يا به عبارت ديگر به نظامي مركب از افراد و تجهيزات كه اطمينان مي دهد واكسن مؤثر به مصرف كننده برسد زنجيره سرما گفته مي شود.


١١:٥٠ - 1395/12/24    /    شماره : ١٣٤٣٠    /    تعداد نمایش : ٧٨خروج