دوشنبه ٠٤ تير ١٣٩٧
گام اول سلامت ،همین که ما یاد بگیریم خودمان از خودمان مراقبت کنیم
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 40434
 بازدید امروز : 161
 کل بازدید : 178130
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
اوقات شرعی
اخبار > جلسه ستاد التور در شبکه بهداشت و درمان چایپاره


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه ستاد التور در شبکه بهداشت و درمان چایپاره

جلسه ستاد التور در شبکه بهداشت و درمان چایپاره

جلسه ستاد التور در شبکه بهداشت و درمان چایپاره

به گزارش بابائی مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان چایپاره:

در ابتدای این جلسه آقای فرجی مسئول مبارزه با بیماریهای شبکه بهداشت و درمان توضیحات کلی در خصوص بیماریهای منتقله از آب و غذا، راههای مقابله، کنترل و پیشگیری از التور و نحوه همکاری واحدهای درگیر در برنامه کنترل خصوصاً واحدهای مبارزه با بیماریها، بهداشت محیط و آزمایشگاه ارائه داد.

وی همچنین به بیان آمار و گزارش کلی از عملکرد واحد مبارزه با بیماریها در کنترل بیماریهای منتقله از آب و غذا، موارد طغیان و مشکلات کنترل این بیماریها در شهرستان چایپاره پرداخت.

در ادامه آقای میدانی مسئول بهداشت محیط شبکه نیز بازدید و کنترل بهداشتی مداوم از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و برخورد با عرضه مواد غذایی در اماکن غیربهداشتی، بازدید و کنترل استخرهای شنا، کلرسنجی و نمونه برداری به موقع از شبکه های آب، لزوم بازدید و شناسایی چاه های حفر شده به صورت غیرقانونی در منازل، جمع آوری فروشندگان مواد خوراکی دوره گرد، اقدامات کنترلی آبیاری مزارع با فاضلاب خام، لایروبی و آهک پاشی کانالها در شهر و روستاها و رسیدگی به وضعیت بهداشتی آب خوری و سرویس های بهداشتی مدارس در شهر و روستاها توسط همکاران بخش بهداشت و درمان و همکاری ادارات مرتبط مثل امور آب و فاضلاب، شهرداری و آموزش و پرورش را از عوامل مهم پیشگیری و کنترل بیماریهای منتقله از آب و غذا عنوان کرد.

میدانی بر آموزش صحیح دست اندرکاران بخش بهداشت مثل آموزش در خصوص نحوه کلریناسیون و نمونه برداری و لزوم برگزاری کارگاههای مشترک با امور آب و فاضلاب روستایی برای بهورزان و آبداران روستاها تأکید کرد.

مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان احداث تصفیه خانه فاضلاب را به عنوان یکی از اقدامات بسیار مهم شهرستان نام برد و گفت وجود تصفیه خانه فاضلاب، خود تأثیر بسیار مهمی در پیشگیری از بیماریهای منتقله از آب و غذا در شهرستان خواهد داشت.

کارشناس آزمایشگاه مرکز بهداشت شهرستان نیز در این جلسه بر لزوم ارسال به موقع نمونه های آب و نمونه های تست التور، تهیه نمونه کامل و بدون نقص و از همه مهمتر آموزش عوامل درگیر در کنترل این بیماریها خصوصاً در مورد نحوه نمونه گیری، تشخیص نمونه کامل و زمان ارسال نمونه به آزمایشگاه به عنوان عوامل اصلی کنترل بیماریهای منتقله از آب و غذا تأکید کرد.

 

در ادامه بعد از بحث و بررسی و بیان نکته نظرات هر یک از اعضای جلسه مصوباتی اتخاذ شد.


١٠:٠٨ - 1396/03/08    /    شماره : ١٤٣٧٤    /    تعداد نمایش : ١٧٣خروج