پنج شنبه ٠٦ ارديبهشت ١٣٩٧
گام اول سلامت ،همین که ما یاد بگیریم خودمان از خودمان مراقبت کنیم
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 39348
 بازدید امروز : 49
 کل بازدید : 171986
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
اوقات شرعی
اخبار > کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان


  چاپ        ارسال به دوست

کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان

کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان

فرماندار چایپاره در کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان گفت: تعامل و همکاری دستگاههای اداری از یک سو و ارتباط دستگاهها و مردم از سویی دیگر برای تأمین امنیت و سلامت روح و جسم یک جامعه بسیار مهم است.

به گزارش بابائی مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان چایپاره:

آقای اصغری فرماندار چایپاره در کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان گفت یکی از مهم ترین ارکان یک جامعه امنیت و سلامت روح و جسم آن جامعه است و هدف اصلی تشکیل کارگروه های سلامت در شهرستان فراهم سازی بسترهای لازم برای تأمین این امنیت و سلامت شهروندان می باشد. آقای اصغری ادامه داد برای این منظور تعامل و همکاری دستگاههای اداری از یک سو و ارتباط دستگاهها و مردم از سویی دیگر بسیار مهم است چراکه اگر مردم همکاری نکنند دستگاهها به اهداف مورد نظر خود نخواهند رسید.

فرماندار چایپاره طرح تحول نظام سلامت و گسترش تجهیزات و امکانات سلامتی در تمام مراکز بهداشتی و درمانی را یکی از اقدامات بزرگ دولت در حوزه سلامت نام برد و افزود هنوز برای بهبودی سلامت شهرستان همکاری بیشتری نیاز داریم.

آقای اصغری گفت مشکلات حوزه سلامت را باید با جدیت پیگیری کرد و نباید منتظر مشکل اساسی شد تا حل کرد و این همان اهمیت پیشگیری قبل از درمان است که باید به آن توجه جدی شود.

فرماندار چایپاره در ادامه بر تشدید نظارت و بازرسی بهداشتی از کلیه مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی با اولویت مراکز تهیه و طبخ شیرینی، زولبیا و بامیه و آش و حلیم پزی ها با توجه به قرار گرفتن در ماه مبارک رمضان و همچنین تشدید بازرسی های بهداشت محیطی از کلیه اماکن عمومی با اولویت محل های برگزاری مراسم ماه مبارک به ویژه در شبهای قدر تأکید کرد.

 

فرماندار چایپاره با اشاره به بیماریهای مشترک و قابل انتقال بین انسان و حیوان و بیماری تب کریمه-کنگو و همچنین بیماریهای منتقله از آب و غذا و التور خصوصاً با فرارسیدن فصل گرما خاطرنشان کرد باید روشهای پیشگیری از این بیماریها را کاملاً شناخت و آن را به مردم آموزش داد. وی در این خصوص بر نظارت و جلوگیری از کشتار غیرمجاز دام و تأمین آب سالم و بهداشتی و همکاری کلیه ادارات مسئول تأکید کرد.


١١:٢٤ - 1396/03/13    /    شماره : ١٤٤٢٣    /    تعداد نمایش : ٩٣خروج