دوشنبه ٠٤ تير ١٣٩٧
گام اول سلامت ،همین که ما یاد بگیریم خودمان از خودمان مراقبت کنیم
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 40442
 بازدید امروز : 169
 کل بازدید : 178138
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
اوقات شرعی
اخبار > رئیس شبکه دامپزشکی چایپاره در کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان گفت: کشتار دام ها در کشتارگاه و رعایت اصول بهداشتی در هنگام کشتار نقش بسیار مهمی در پیشگیری از تب کریمه- کنگو دارد


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس شبکه دامپزشکی چایپاره در کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان گفت: کشتار دام ها در کشتارگاه و رعایت اصول بهداشتی در هنگام کشتار نقش بسیار مهمی در پیشگیری از تب کریمه- کنگو دارد

رئیس شبکه دامپزشکی چایپاره در کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان گفت: کشتار دام ها در کشتارگاه و رعایت اصول بهداشتی در هنگام کشتار نقش بسیار مهمی در پیشگیری از تب کریمه- کنگو دارد

رئیس شبکه دامپزشکی چایپاره در کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان گفت: کشتار دام ها در کشتارگاه و رعایت اصول بهداشتی در هنگام کشتار نقش بسیار مهمی در پیشگیری از تب کریمه- کنگو دارد.

به گزارش بابائی مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان چایپاره:

آقای دکتر اکبری رئیس شبکه دامپزشکی چایپاره در کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص تب کریمه کنگو گفت ایجاد خونریزی در بافتهای بدن یکی از نشانه های این بیماری در انسان بوده که در مراحل آخر بیماری اتفاق می افتد.

دکتر اکبری با بیان اینکه این بیماری یکی از بیماریهای ویروسی مشترک قابل انتقال بین انسان و حیوان است گفت کنه ها بعنوان ناقلین ویروس شناخته می شوند و گزش کنه های آلوده و تماس انسان با بافتهای دام های آلوده در زمان کشتار دام، روش معمول انتقال این بیماری به انسان است. بنابراین کشتار دام ها در کشتارگاه و رعایت اصول بهداشتی در هنگام کشتار نقش بسیار مهمی در پیشگیری از بیماری دارد.

وی در خصوص علایم این بیماری نیز گفت تب کریمه- کنگو به طور ناگهانی با علایمی مثل سردرد، تب بالا، درد مفاصل، قرمزی چشم ها و در موارد شدید لکه های بزرگ کبودرنگ روی بدن و خونریزی ملتحمه چشم شناخته می شود.

 

رئیس شبکه دامپزشکی دقت کافی جهت عدم تماس با خون، بافتهای مختلف و ترشحات دام های مبتلا و بیمار و نیز دام های کشتاری را از جمله اقدامات کنترلی و پیشگیرانه در بیماری CCHF یا تب کریمه- کنگو نام برد.


١١:٢٥ - 1396/03/13    /    شماره : ١٤٤٢٤    /    تعداد نمایش : ١٢٩خروج