شنبه ٢٨ مهر ١٣٩٧
گام اول سلامت ،همین که ما یاد بگیریم خودمان از خودمان مراقبت کنیم
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 42927
 بازدید امروز : 24
 کل بازدید : 191079
 بازدیدکنندگان آنلاين : 16
اوقات شرعی
اخبار > مراسم روز رادیولوژی در بیمارستان امام خمینی (ره) چایپاره


  چاپ        ارسال به دوست

مراسم روز رادیولوژی در بیمارستان امام خمینی (ره) چایپاره

مراسم روز رادیولوژی در بیمارستان امام خمینی (ره) چایپاره

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان چایپاره

مراسم روز رادیولوژی در بیمارستان امام خمینی (ره) چایپاره

مدیر شبکه بهداشت و درمان چایپاره به اتفاق مدیر داخلی بیمارستان امام خمینی (ره) و جمعی از مسئولین بخش های مختلف بیمارستان به مناسبت روز رادیولوژی با حضور در بخش رادیولوژی با همکاران این بخش دیدار و با اهدای شاخه گل و لوح تقدیر این روز را به آنان تبریک گفتند.

دکتر درستی مدیر شبکه بهداشت و درمان چایپاره در این مراسم از زحمات و تلاشهای شبانه روزی پرسنل بخش رادیولوژی بیمارستان امام خمینی (ره) تشکر و قدردانی کرد و در توضیحاتی با اشاره به تاریخچه روز رادیولوژی گفت نامگذاری این روز مربوط به کشف اشعه ایکس توسط رونتگن دانشمند آلمانی در 8 نوامبر مصادف با 17 آبان است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان چایپاره ادامه داد با این کشف انقلابی در علم پزشکی به وجود آمد و نقش عظیمی در تشخیص های پزشکی ایفا کرد. وی گفت برای نخستین بار رادیوگرافی در میدان جنگ برای تصویربرداری از بدن سربازان زخمی مورد استفاده قرار گرفت.

دکتر درستی خاطرنشان کرد اشعه ایکس نه تنها در ارتباط با استخوانها کاربرد دارد بلکه برای مثال برای تشخیص بیماریهایی چون سل با منشأ عفونت باکتریایی یا در جریان عمل های جراحی نیز به کار می رود. وی ادامه داد رادیوگرافی ساده، آنژیوگرافی، سی تی اسکن و ام آر آی از انواع مختلف رادیوگرافی هستند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان چایپاره گفت در سطحی گسترده این اشعه نه تنها در تسکین آلام و بیماریهای بشری بلکه در صنعت و بررسی آثار هنری، باستانی و طرح های ساختمانی کاربرد وسیعی دارد.

دکتر یوسف درستی در ادامه توضیحاتی در خصوص وظایف، دانش و مهارت مورد نیاز و اصول کار تکنسین های رادیولوژی ارائه داد و بر کسب مهارت ارتباطی خوب با بیماران و ارائه اطلاعات لازم قبل از تصویربرداری به آنان و آشنایی و تبحر کافی در کار با تجهیزات و دستگاههای رادیوگرافی و بکارگیری روشهای مختلف ایمنی جهت حفظ بدن بیمار و خود از تابش اشعه های مضر توسط تکنسین های رادیولوژی تأکید کرد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان تعداد پذیرش روزانه بیمار در بخش رادیولوژی را حدود 30 تا 40 بیمار و در بخش سونوگرافی 80 بیمار عنوان کرد و افزود تعداد بیماران و مراجعین بخش سونوگرافی بیش از این تعداد پذیرش است که به دلیل کمبود نیروی انسانی و تجهیزات و حضور متخصص سونوگرافی به صورت سه روز در هفته در بیمارستان، قادر به پذیرش بیشتر نیستیم.

 

دکتر یوسف درستی نبود فضای فیزیکی کافی را یکی دیگر از مشکلات بخش رادیولوژی عنوان کرد و افزود امیدواریم با کمک و تأمین نیروی انسانی کافی و اختصاص اعتبارات لازم از سوی دانشگاه علوم پزشکی استان بخشی از مشکلات این بخش مهم درمانی شهرستان نیز مرتفع گردد.


١٢:٢٠ - 1396/08/21    /    شماره : ١٦٥٥٦    /    تعداد نمایش : ٤١٢خروج