شنبه ٢٨ مهر ١٣٩٧
گام اول سلامت ،همین که ما یاد بگیریم خودمان از خودمان مراقبت کنیم
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 42908
 بازدید امروز : 1
 کل بازدید : 191055
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
اوقات شرعی
اخبار > کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان چایپاره با حضور فرماندار و دیگر اعضای کارگروه در سالن جلسات فرمانداری شهرستان برگزار شد.


  چاپ        ارسال به دوست

کارگروه سلامت و امنیت غذایی در شهرستان چایپاره

کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان چایپاره با حضور فرماندار و دیگر اعضای کارگروه در سالن جلسات فرمانداری شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان چایپاره

کارگروه سلامت و امنیت غذایی در شهرستان چایپاره

کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان چایپاره با حضور فرماندار و دیگر اعضای کارگروه در سالن جلسات فرمانداری شهرستان برگزار شد.

فرماندار چایپاره و رئیس کارگروه سلامت شهرستان در ابتدای سخنان خود در این کارگروه با اشاره به اهمیت برگزاری منظم کارگروه های سلامت در شهرستان بر پیگیری و اجرای به موقع مصوبات و تصمیمات اتخاذشده در این جلسات جهت رفع مشکلات سلامتی شهرستان تأکید کرد.

مهندس اصغری ضمن تشکر از دست اندرکاران بخش سلامت شهرستان خصوصاً شبکه بهداشت و درمان، روند اجرای پروژه ها و ساخت و سازهای عمرانی حوزه سلامت را مجموعاً در بیش از 4 هزار مترمربع زمین و با درصد بالای پیشرفت در حدود سه سال اخیر و تلاش های انجام شده در خصوص تجهیز و رفع مشکلات و کمبودهای مختلف بخش بهداشت و درمان شهرستان را بسیار خوب و رضایت بخش عنوان کرد و افزود برای رفع مشکلات سلامتی مردم و شهرستان باید همه با هم تلاش کنیم و مساعدت همه ادارات خصوصاً اعضای کارگروه هر کدام در حد توان جهت ارائه خدمات صادقانه به مردم شهرستان لازم و ضروری است.

وی در خصوص آمار خودکشی در چایپاره نیز گفت باید در خصوص بهبود شاخص کاهش میزان خودکشی و پیشگیری از این معضل و دیگر آسیب های اجتماعی در شهرستان نیز با همکاری ادارات ذیربط و دست اندرکار بیش از پیش تلاش کنیم.

رئیس کارگروه سلامت شهرستان چایپاره مجدداً بر نظارتهای لازم، دقیق و مستمر بر کلیه مراکز ارائه کننده خدمات عمومی خصوصاً نظارت های بهداشتی این مراکز تأکید کرد.

دکتر درستی مدیر شبکه بهداشت و درمان نیز در این جلسه ضمن خوشامدگویی، گزارشی از روند پروژه های عمرانی، تجهیزات خریداری شده و عملکرد چند ماه اخیر بخش سلامت و روند اجرای مصوبات کارگروه قبلی شهرستان ارائه داد.

در ادامه خانم مهدی زاده معاون بهداشتی شبکه بهداشت نیز به ارائه گزارش و آمار اقدام به خودکشی و موارد فوتی ناشی از آن، میزان شیوع خودکشی در بین زنان و مردان در شهرستان چایپاره پرداخت و در خصوص علل خودکشی در گروههای مختلف سنی افراد از قبیل نوجوانان، جوانان و بزرگسالان، راهکارهای پیشگیری از خودکشی و دیگر آسیب های اجتماعی و اقدامات شبکه بهداشت و درمان در این راستا مثل برنامه های مختلف آموزشی برای گروه های مختلف جمعیتی و تعداد آموزش ها مطالبی را بیان کرد.

بیان سیاستهای باروری و اهمیت حفظ و تأمین سلامت مادران باردار در فصل سرما و بارندگی و شرایط بحران جهت هماهنگی و ارائه تمهیدات لازم در کارگروه در این خصوص بخش دیگری از مطالب مطرح شده در این جلسه بود که توسط مسئول بهداشت خانواده شبکه بهداشت و درمان ارائه شد.

 

در پایان جلسه مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت نیز گزارشی از مشکلات بهداشتی کشتارگاه، کانالهای فاضلاب شهرستان، دامداریها و مشکلات بهداشتی مدارس و نانوایی ها و لزوم ساماندهی فروشندگان دوره گرد ارائه داد و ضمن تبادل نظر با ادارات مربوطه راهکارهای لازم ارائه و مصوبات جدیدی اتخاذ شد.


٠٩:٥٦ - 1396/10/23    /    شماره : ١٧٤٢٠    /    تعداد نمایش : ٢٠٥خروج