شنبه ٠٥ اسفند ١٣٩٦
گام اول سلامت ،همین که ما یاد بگیریم خودمان از خودمان مراقبت کنیم
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 37502
 بازدید امروز : 101
 کل بازدید : 161528
 بازدیدکنندگان آنلاين : 12
اوقات شرعی
اخبار > آزمایشگاه مرکز بهداشت شهرستان چایپاره به دستگاه BT1500 اتوآنالیزر مجهز شد.


  چاپ        ارسال به دوست

آزمایشگاه مرکز بهداشت شهرستان چایپاره به دستگاه BT1500 اتوآنالیزر مجهز شد.

آزمایشگاه مرکز بهداشت شهرستان چایپاره به دستگاه BT1500 اتوآنالیزر مجهز شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان چایپاره:

 

آزمایشگاه مرکز بهداشت شهرستان چایپاره به دستگاه BT1500  اتوآنالیزر مجهز شد.

این دستگاه با  پیگیری و تلاش مدیر شبکه بهداشت و درمان چایپاره و مساعدت مسئولین دانشگاه علوم پزشکی ارومیه خریداری و در حال حاضر در آزمایشگاه مرکز بهداشت شهرستان، نصب و راه اندازی شده است.

دستگاه اتوآنالیزر BT1500 دارای تأییده از آزمایشگاه رفرانس ایران با ویژگی هایی مثل سرعت 250 تست در ساعت و دقت بالا و تکرارپذیری بهتر و اینکه کلیه مراحل آزمایش به صورت اتوماتیک انجام و در نتیجه باعث دخالت کمتر دست می شود، باعث بدست آمدن نتایج بسیار دقیق می شود و قابلیت انجام تست های بیوشیمی، ایمنولوژی و سرولوژی را دارد.

این دستگاه با هزینه ای بالغ بر یک میلیارد ریال از اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی ارومیه و اعتبارات اختصاصی شبکه بهداشت و درمان چایپاره تأمین و خریداری شد.

دستگاه  BT1500 قابلیت انجام آزمایشات مختلف بیوشیمی مثل تست های مختلف قند، اوره، کراتینین، اسید اوریک، چربی و لیپوپروتئین ها، آنزیم های کبدی، کلسیم، فسفر، آزمایش های مختلف آهن خون و تست های ایمونولوژی و سرولوژی را دارد.

 

گفتنی است در تنها آزمایشگاه مرکز بهداشت شهرستان چایپاره که کل جمعیت روستایی و شهری برنامه پزشک خانواده را تحت پوشش قرار می دهد پیش از این آزمایش های قابل انجام با این دستگاه بصورت دستی انجام می گرفت که هم وقت گیر و هم هزینه زیادی را می طلبید که با نصب این دستگاه گامی در جهت رفاه حال مردم و ارائه خدمات مطلوبتر به مردم شهرستان و منطقه برداشته شد .


١١:٤٥ - 1396/10/28    /    شماره : ١٧٥٠٢    /    تعداد نمایش : ٩٤خروج